ВИДЕО: Хамилтон си го згази механичарот во боксот

1 min read

Викендов продолжуваат возбудувања во Формула 1 шампионатот со трката за Големата награда на Русија која се вози во Сочи.

Актуелниот шампион Луис Хамилтон пред стартот денешниот втор отворен тренинг во Сочи дозна дека неговиот главен конкурент за титулата, Макс Ферстапен ќе стартува од последното место на главната трка, по што се опушти и предизвика мал инцидент со својот бокс.

Имено, при влегувањето во пит-стопот го собори својот механичар бидејќи не запре на време пред него.

Хамилтон заборави на „магичното копче“ кое се однесува на работата на сопирачките. За негова среќа, механичарот веднаш стана и  помина без потешки последици.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Во седиштето на здружението О.Г.А.Н., кое објавува анкети со предност на ВМРО-ДПМНЕ, се сушат пиперки

Следно

Пендаровски се сретна со германскиот претседател Штајнмајер во Њујорк

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian