ВИДЕО+ФОТО | Прв пат во јавност по породувањето: Принцот Хари и Меган Маркл во Њујорк

1 min read

Со прв настап во јавноста по породувањето на малата Лилибет во јуни, Принцот Хари и Меган Маркл се појавија во Њујорк на приватна посета на Меморијалниот центар за 9/11 во Менхетн.

Војводата и Војвотката од Сасекс повеќе не настапуваат како претставници на Британската монархија, но и покрај тоа беа третирани како кралски личности на нивната патување во Њујорк, па Меморијалниот центар беше затворен за посетители за време на нивната посета.

 

View this post on Instagram

 

Shared post on

 

 

 

Градоначалниот на Њујорк Бил де Блазио заедно со неговата жена и син, и гувернерот Кети Хочул ги придружуваа Хери и Меган на тура низ опсерваторијата во Светскиот Трговски Центар.

 

View this post on Instagram

 

Shared post on

 

Ова беше првото поважно појавување на парот во јавноста откако пред 18 месеци се откажаа од службените активности на Кралството и се преселија во Калифорнија минатата година. Парот во моментов е на тридневно патување во Њујорк со распоред на појавувања на неколку јавни настани од висок профил, меѓу кои и настанот „Global Citizen Live“ за поттикнување на еднаквост во доставата на вакцините за Ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

Shared post on

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

Shared post on

 

 

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Младиот Србин кој вчера се полил со бензин, починал во Ургентен центар

Следно

Обвинувањата на Стефан Кирков од ВМРО-ДПМНЕ кон ЈП „Лајка“ – вистина или предизборен маркетинг

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian