Српски политичар изврши самоубиство: Си пресудил пред децата

1 min read

Жителите на улицата Јасенова во белградската населба Церак веќе долго време се навикнати да имаат полициски сили пред зградите во кои живеат. Причината е што Бојан Хрватин израсна во тие пасијанси, а е вонреден сведок во обвинението против Вељко Беливук.

За жал, овој пат жителите на овој дел на Церак видоа полициски автомобили и амбулантни возила, бидејќи еден од нивните омилени соседи Ненад Ристиќ (43), изврши самоубиство. Тој е еден од истакнатите членови на Српската радикална партија, поранешен советник во Собранието на општина Чукарица и кандидат за пратеник. Ристиќ скокна од шестиот кат од зградата.

Децата го виделе хоророт

Во моментот кога одлучил да си го одземе животот, две од неговите три деца биле во станот со Ненад. Шокираната сопруга Мирјана плачеше во солзи кога сфати што се случило со нејзиниот сопруг.

– Се изгледаше нормално утрово. Не се расправавме, немавме проблеми како семејство – Мирјана едвај можеше да состави реченици.

Зошто Ненад одлучи да направи таков потег, таа може само да претпоставува.

– Финансии. Проклети пари… Не можам да зборувам. „Извини“, рече сопругата на Ненад и мајка на три деца.

Според луѓето од населбата на Ненад, тој работел за приватна аптека. Официјалните податоци објавени на изборните листи на Српската радикална партија наведуваат дека тој бил претприемач.

 

Извор: Објектив.рс

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Њокас го постигна четвртиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите

Следно

Отомикроскопија како дијагностичка метода

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian