Славчо Попоски прогнозира: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 27 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. 

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 22 степени.

Според Попоски, за време на викендот…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Анчелоти откри како го препороди Реал Мадрид

Следно

Претставничкиот дом на САД го усвои законот за абортус, Сенатот најверојатно ќе го собори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian