Посебен сообраќаен режим утре во центарот на Скопје

1 min read
На 25.09.2021 (сабота) во Скопје ќе се одржи ,,Социо-еколошки форум Скопје 2021“. Од  тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје. 
 
Секторот за внатрешни работи  Скопје апелира  до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

 

 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина Роџер Мичел, режисерот на легендарниот филм „Notting Hill“

Следно

Џонсон му понуди соработка на Макрон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian