Осумгодишно девојче кое исчезна лани во Германија, пронајдено во стан во Хрватска

1 min read

Заедничко соопштение за медиуми од Државното обвинителство во Хајлброн – филијала на Швобиш хол и полицијата во Ален – објави дека налогот за претрес на исчезнатото 8 -годишно девојче се повлекува.

Како што објави полицијата во Ален, мајката на осумгодишната Тара Р. и нејзината ќерка побегнале во Хрватска, пренесува Феникс Магазин. Пронајдени се во стан, а не е соопштено во кој град.

Локалните власти сега се грижат за Тара Р. додека осумгодишното момче не се врати во Германија. Нејзината мајка е уапсена.

Тара Р. исчезна во септември 2020 година, а полицијата јавно ја бара девојката од јануари 2021 година. Полицијата не соопшти повеќе детали за случајот.

Извор: Феникс Магазин

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Роналдо за 18 месеци ќе биде менаџер на Манчестер јунајтед

Следно

ВИДЕО | Eмотивна балада: Боби не разнежни со новата песна „Калдрма“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian