Изложба на дела од кавадаречки ликовни уметници и нивни гости

1 min read

Дела од кавадаречки ликовни уметници и нивни гости се претставени во Музеј-галеријата во Кавадарци.

Во рамките на изложбата посетителите можат да  видат дела од: Горан Боев, Лазар Дојчинов, Соња Самарџиева, како и од нивните гости: Кире Јосифов, Диме Самарџиев и Русинката Анастасија Смирнова. Станува збор за етаблирани и јасно профилирани ликовни уметници, кои досега имаат творено во повеќе ликовни техники.

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Речиси половина од младите веруваат дека пандемијата ја создале моќници што сакаат да владеат со светот

Следно

САД ќе се вклучи во решавањето на спорот со Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian