ФОТО: Меркел опкружена со егзотични птици станаа вирален хит

1 min read

Германската канцеларка Ангела Меркел која полека, но сигурно се спрема за заминување во пензија, стана вирален хит на социјалните мрежи, откако го посети Вогелпарк Марлов, паркот за птици во Северна Германија, пренесува Дојче Веле.  

За време на нејзиното 16-годишно владеење во Германија, таа со сигурност имала многу пострашни средби и моменти, и покрај сето тоа, канцеларката секогаш ја истакнувала својата моќ и елегантност.  

Германската канцеларка Ангела Меркел опкружена со папагали/ Фото Georg Wendt / AFP / Profimedia

Но, очигледно главоболките кои Меркел ги имала во изминативе години, справувајќи се со различните европски и светски проблеми, не ја вознемирија како што тоа го направија егзотичните птици во Вогелпарк Марлов, барем не толку јавно. 

Германската канцеларка Ангела Меркел опкружена со папагали/ Фото Georg Wendt / AFP / Profimedia

Таа стана вистински хит на социјалните мрежи, а фотографиите одлично ја отсликуваат нејзината возбуда. 

Германската канцеларка Ангела Меркел опкружена со папагали/ Фото Georg Wendt / AFP / Profimedia
Германската канцеларка Ангела Меркел опкружена со папагали/ Фото Georg Wendt / AFP / Profimedia

Што ќе прави Меркел во нејзината пензија?

„Испи четири-пет ракии со нас“: Приказни од градчето од каде потекнува Меркел

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Две лица, од кои едно со пиштол, извршиле кражба во обложувалница во Аеродром

Следно

Нови 525 случаи на коронавирус и 12 починати лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian