Две лица, од кои едно со пиштол, извршиле кражба во обложувалница во Аеродром

1 min read

На 23.09.2021 во 09.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Аеродором две лица од кои едното имало пиштол со закана врз вработениот К.С.(32) од Скопје одзеле пари.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Обвинувањата на Стефан Кирков од ВМРО-ДПМНЕ кон ЈП „Лајка“ – вистина или предизборен маркетинг

Следно

ФОТО: Меркел опкружена со егзотични птици станаа вирален хит

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian