ВИДЕО | Пукање во супермаркет во Мемфис: Едно лице го загуби животот, а најмалку 13 лица се повредени

1 min read

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси.

Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

Во моментов екипите на брза помош се на терен. Има и два хеликоптери пред супермаркетот.

Според сведоците, во близина имало два медицински хеликоптери за евакуација на жртвите, а кога брзата помош пристигнала на лице место, неколку луѓе итно биле пренесени во болница, објави ВМЦ-ТВ.

Пукањето било пријавено во супермаркетот Крогер на улицата Бихалија и авенијата Топола во Колвил, Тенеси.

Неколку сведоци објавија дека слушнале најмалку десетина истрели.

 

 

 

Училиштата во близина на местото на пукањето се затворени.

 

Извор: Daily Mail

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Се гледа „раката“ на Мурињо, минималец на Рома

Следно

Заев: Ќе има одговорност за болницата во Тетово, но само врз основа на вештачењето

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian