ВИДЕО | Избегната трагедија: Незауздан коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје – Тетово

1 min read

Вчеравечер на социјалната мрежа Фејсбук беше објавено видео на кое може да се види како полициска патрола гони коњ со запрежна кола, кој неконтролирано трча по автопат, во спротивна насока и сериозно го загрозува сообраќајот.

За среќа, полицијата по долгата бркотница успеала да го сопре коњот кој трчал со голема брзина по брзата лента во спротивна насока, а инцидентот завршил без нечија повреда.

Според корисниците на социјалните мрежи, инцидентот се случил на автопатот Скопје – Тетово.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шест часа разговор на највисоките воени генерали на САД и Русија

Следно

Шахистите на Алкалоид го победија клубот на светскиот шампион Карлсен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian