Управувал со тротинет и паднал на коловоз: Скопјанец се здобил со тешки повреди

1 min read

На 22.09.2021 во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Индира Ганди“, Ј.Ј.(49) од Скопје, додека управувал електричен  тротинет, паднал на коловозот.

Во несреќата Ј.Ј.  се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина американскиот режисер и актер Мелвин ван Пибл

Следно

Социјалдемократите победија во Норвешка, сега разговараат со можните коалициски партнери

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian