Тага во Италија, фудбалска судијка почина при породување

1 min read

Младата италијанска фудбалска судијка Марика Галиција (27) почина при породување во царски рез во болницата Сан Паоло во Савоне, неколку моменти откако на свет доенсе момче кои за жал заврши во инкубатор бидејќи крвотокот не му функционира.

Марика немаше никакви проблеми во бременоста, но при самото породување дојде до компликации поради кои почина родилката, додека нејзиното дете е ставено во инкубатор.

Сочуство за смртта на Марика Галиција која е фудбалски судија 11 година, изразија речиси сите италијански екипи, како и италијанската фудбалска федерација и унијата на фудбалски судии во Италија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пендаровски во ОН: Северна Македонија покажа способност да решава сложени прашања како што е „спорот за името“

Следно

Косовската полиција негира дека нејзините припадници претепале тројца Срби

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian