Разбеснета група нападнале човек, а потоа и полицајците кои интевенирале

1 min read

На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службани дејствија по претходна пријава од М.М.(53) од Скопје дека дел од овие лица физички го нападнале.

Тие фрлале со тврди предмети кон полициските службеници, при што повредиле двајца од нив, а оштетиле и три службени возила. Во врска со настанот биле приведени три лица, а се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Милош Биковиќ откри: Имам некоја грда вистина за себе

Следно

ЕМА: Станува јасно дека трета доза помага за лица со слаб имунитет

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian