Расчистени шест кривични дела: Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

1 min read

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

По судска наредба бил извршен претрес во нејзиниот дом и била пронајдена облеката што ја носела при извршување на кривичните дела. Во присуство на јавен обвинител било извршено препознавање од оштетените, при што биле расчистени шест кривични дела – три измами, една тешка кражба на дрзок начин и две кражби.

По целосно документирање на случаите против неа ќе бидат поднесени соодветни пријави. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина Ненад Ненадовиќ: Актерот ја изгуби битката со коронавирусот

Следно

Ле Мер: Европа мора да ги отвори очите, ЕУ веќе не може да смета на САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian