Пукање во супермаркет во Мемфис: Едно лице го загуби животот, а најмалку 9 лица се ранети

1 min read

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси.

Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.

Во моментов екипите на брза помош се на терен. Има и два хеликоптери пред супермаркетот.

Училиштата во близина на местото на пукањето се затворени.

 

Извор: Daily Mail

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Турбулентниот живот на најубавата Италијанка: Колку машки срца скршила Софија Лорен?

Следно

ВИДЕО: Се гледа „раката“ на Мурињо, минималец на Рома

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian