ВИДЕО: Падна првиот снег во Србија

1 min read

Во Србија денеска на планините повисоки од 1.500 метри надморска височина падна првиот снег.

На некои планини во Србија денеска падна првиот снег, а некаде се формираше помала снежна покривка.

На Инстаграм профилот ИнфоКОП беше објавено видео од првиот снег што дува на Копаоник, каде што температурата денеска беше минус 2 степени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InfoKOP (@infokop)

Снег има и на Стара Планина, јавуваат белградските медиуми. Се очекува врнежите да престанат во вечерните часови.

Метеоролозите во Србија претходно најавија можни врнежи од снег на надморска височина над 1.800 метри надморска височина.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шкендија, Шкупи и Борец последни осминафиналисти во Купот на Македонија

Следно

Бен Афлек ќе глуми во најновиот филм на Роберт Родригез: „Хипнотик“: Детективски трилер опишан како „Хичкок на стериоди“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian