Велосипедист од Скопје тешко повреден откако бил удрен од камион

1 min read

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, товарно моторно возило „ман“ со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(44) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Д.Т.(40) од Скопје.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настнот од увидна екипа од СВР Скопје. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Не старее: Адријан Гаџа ја наследил убавината од неговата мајка

Следно

Милош Земан пуштен од болница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian