Три случаи на физички напади пријавени во Скопје

1 min read

МВР бележи три пријавени случаи на физичко насилство во Скопје, од кои во едниот биле вмешани малолетници.

На 22.09.2021 во 02.40 часот во СВР Скопје, И.Т.(19) од Скопје пријавила дека околу 00.30 часот на паркинг на Средно Водно, по претходно недоразбирање, била физички нападната од М.Ш. и М.А. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 21.09.2021 во 21.30 часот во СВР Скопје, Д.Б.(41) од Скопје пријавил дека на подрачје на Шуто Оризари неговата малолетна ќерка била физички нападната од 16- годишен малолетник. Сочинет е записник за констатиран прекршок.

На 21.09.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје, Н.З.(21) од Скопје пријавил дека околу 16.30 часот на подрачје на Гази баба бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Досега повеќе од 650.000 луѓе во Хрватска сами се попишале преку интернет

Следно

Изменетото финансирање на општините ќе им донесе финансиска стабилност и ефикасни услуги, вели Заев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian