Последниот ретрограден Меркур годинава: После 26-ти септември ништо нема да биде исто

1 min read

Последниот ретрограден Меркур во 2021 година нè очекува на 26 септември 2021 година и ќе трае до 18 октомври. Ќе биде стациониран во воздушниот знак Вага и ќе има најголемо влијание врз нашата комуникација, знаење и примање информации. Кога Меркур ќе влезе во ретроградна фаза, ќе имаме вкупно 6 ретроградни планети истовремено, така што можеме да очекуваме силен бран на енергија што ќе ја промени нашата судбина.

Ретроградниот Меркур е аспект што има најлоша репутација

Секогаш кога ќе се појави ја „замрсува работата“. Тој ни ги одложува плановите, склони сме да правиме грешки, да губиме работи, а можни се и разни дефекти во домот бидејќи неговата мотивација е да се запознаеме себеси подобро, да го откриеме нашето внатрешно јас и да се поврземе со нашиот потсвесен ум.

Овој пат ретроградниот Меркур е во Вага, што значи дека е важно да се фокусирате на партнерството и љубовната врска.

Ќе се промени начинот на кој комуницираме со луѓето и тука може да настанат проблеми и конфликти. Треба да поставите одредени граници во комуникацијата, но внимавајте и што зборувате, бидејќи секој збор може да биде оружје.

За време на ретроградната фаза на Меркур, исто така…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Косовски невладини организации повикаа на итна деескалација и нормализација на односите меѓу Белград и Приштина

Следно

Шилегов од Ѓорче Петров: Ги реконструиравме улиците 4-ти Јули и Ѓорче Петров, а Лука Геров ја завршуваме до крајот на годинава

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian