Нема повредени во пожарот кој синоќа избувна во адвокатската улица

1 min read

На 21.09.2021 околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа. Од екипи на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Потсетуваме, сношти во Скопје избувна пожар кој за среќа, за брзо време беше изгаснат. 

Пожарот беше локакизиран за краток период, куќата е напуштена и во неа не живеел никој, изјави вчера командирот на ТТПЕ Владимир Симоновски. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Бен Афлек ќе глуми во најновиот филм на Роберт Родригез: „Хипнотик“: Детективски трилер опишан како „Хичкок на стериоди“

Следно

Си -Ен -Ен: Германците на неизвесни избори одлучуваат за ерата по Ангела Меркел

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian