ВИДЕО: Џеко режираше пресврт за Интер во Фиренца

1 min read

Актуелниот шампион Интер славеше на гостувањето во Фиренца против Фиорентина со 3:1 во петтото коло во Серија А.
„Виолетовите“ кои беа во серија од три победи по ред, поведоа во 23 минута со голот на Сотил и со минимално водство на домаќинот заврши првиот дел.

Но, во второто полувреме Интер покажа шампионски карактер со кој дојде до пресврт и до нови три бода. Во 52. минута Дармијан го израмни резултатот, а само три минути подоцна Един Џеко носи водство. Конечниот резултат го постави Иван Перишиќ во самиот финиш на натпреварот.

Со триумфот Интер се искачи на првото место на табелата со 13 бодови, еден повеќе од Наполи кој има натпревар помалку, додека Фиорентина падна на шестото место со девет бода.

Аталанта со 2:1 го совлада Сасуоло и се искачи на третото место на табелата.
Госенс и Запакоста и донесоа водство на Аталанта од 2:0 за Доменико Берарди во 44 минута да го постави конечниот резултат, 2:1 за домашниот тим.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рамадани: Сите се спремаат за локални, а всушност мислат на парламентарните избори

Следно

ФОТО: Суперкомпјутер ги предвиде шампионите во петте најсилни лиги, ПСЖ и Реал Мадрид се враќаат на тронот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian