Петар Богатиновски шампион во Централно Европската зона со „билет“ за Светско

1 min read

Македонскиот картинг возач Петар Богатиновски продолжува да реди успеси на меѓународните натпреварувања…

Нашиот натпреварувач стана шампион во Централно Европската зона (ЦЕЗ) што му донесе и учество, билет за Светско, или поточно Големото финале.

Тоа Големо финале ќе се одржи во периодот од 11 до 18 декември оваа година во Бахреин.

На првите две трки во Птуј (Race 1 Min, Race 2 Min) беше второпласиран, а на третата (Race 3 Min) дојде до првото место пред Давид Планко, Лука Симониќ и Макс Тробек.

Воедно Богатиновски се промовираше и во шампион на Спорт Стил Купот.

Интервју Петар Богатиновски: Важно е да напредувам, посветен и со квалитетни тренинзи до победа!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ДИК со жрепка го утврди редоследот на кандидати на гласачкото ливче на локалните избори 2021

Следно

Вучиќ за Милановиќ :Тој е изборот на граѓаните на Хрватска, а со тоа и нивeн имиџ и нивен претставник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian