Двајца скопјани нелегално пренесувале мигранти од Куба

1 min read

На 20.09.2021 во 22.00 и 22.20 часот кај наплатна рампа „Демир Капија“, од полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ биле приведени А.Ш.(26) и С.С.(51), двајцата од Скопје, кои управувале патнички моторни возила „бмв“ и „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки и во нив превезувале шест лица – мигранти од Куба, кои илегално влегле во државата.  

За настанот бил известен Јавен обвинител. Приведените биле предадени на полициски службеници од ОВР Неготино, а на лицата-мигранти им биле издадени решенија за протерување и биле спроведени до граничен премин „Табановце“.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Дамиано Давид ги полуде своите обожаватели: Италијанецот како од мајка роден

Следно

Протест во Мелбурн со неочекуван пресврт: Полицајците бегаат со возила, демонстраните нападнаа со шишиња и камења

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian