Бујар Османи: ДУИ не отстапува од Брвеница, се натпреварува со Аркин Јахији

1 min read

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска на прес -конференцијата одржана за презентирање на третиот приоритет: Отворена врата за граѓаните, за време на прашања за новинарите зборуваше за кандидатурата на Аркин Јахији во општина Брвеница.

Османи ги отфрли сите гласини дека ДУИ ја повлекла кандидатурата во оваа општина, нагласувајќи дека ДУИ ќе биде победник во оваа општина и дека опозицијата е таа што треба да се повлече бидејќи за време на сите овие мандати оваа општина ја водеше Демократската унија за интеграција.

И овој мандат, оваа општина ќе го води кадар на ДУИ, но и пред тоа, и припаѓа на опозицијата да го поддржи кандидатот на ДУИ бидејќи ДУИ беше победник и ќе биде победник во следниот мандат и дека не ја повлечеме кандидатурата во оваа општина, потенцираше меѓу другото Бујар Османи за време на денешната прес -конференција.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Славчо Попоски прогнозира: Пред нас се многу студени утра, еве од кога!

Следно

Уште еден обид за „дисциплинирање“ на пратениците

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian