Актерката Хурем Султан објави фотографија со својот татко, според обожавателите тие се идентични

1 min read

Српската публика ја запозна убавата актерка Мејрем Узели како Султана Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, но нејзината кариера не застана тука.

Убавата турска актерка има германски корени, а сега за прв пат објави фотографија на Инстаграм со својот татко, по повод неговиот роденден.

Воодушевените обожаватели кои со нетрпение ја очекуваат секоја нејзина објава веднаш почнаа да коментираат дека актерката е иста како татко и.

Родителите на актерката Хусеин и Урсула се голема поддршка за неа, а актерката често се појавува со нив на многу настани и премиери.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Косово, Србија и преговори: Зошто се забранети српските регистарски таблички?

Следно

ВИДЕО: Талибанците го уништуваат културното наследство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian