ВИДЕО: Араухо ја спаси Барселона од пораз и нов срам

1 min read

Фудбалерите на Барселона повторно ги разочаа навивачите на „Камп Ноу“ играјќи само 1:1 против Гранада во рамки на петтото коло од Ла Лига.

Голот кој ја спаси Барселона од пораз, а со тоа најверојатно го одложи и отказот за тренерот Роналд Куман, по постигна Роналд Араухо во 90 минута. Претходно, Гранада поведе со голот Домингос Дуарте уште во втората минута.

По ремито, Барселона е седма на табелата со осум бода, но има и натпревар помалку, додека Гранада е на 17. позиција со три бода.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

По две години во затвор, Сеад Кочан бара помилување

Следно

ВИДЕО: Големо невреме во јужна Русија, торнада се извија над Црното Море

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian