Уапсен тетовец кој им понудил мито на сообраќајците кои го казниле за прекршок

1 min read

Денеска во 00.50 часот во с.Соколари, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Н.Х.(59) од с.Боговиње, тетовско.

Полициски службеници го запреле Н.Х. со неговото возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки и откако констатирале дека направил сообраќаен прекршок изготвиле записник и прекршочен платен налог, по што тој им понудил поткуп за да не го констатираат прекршокот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Оливија Мун го очекува своето прво дете: Актерката во последниот триместар од бременоста зборува за подигање на свеста за менталното здравје

Следно

Во Виена до 2025-та година ќе се возат само такси возила на електричен погон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian