Уапсен скопјанец кој признал дека крадел од казино

1 min read

На 17.09.2021 во 10.00 часот на ул.„Вера Јоциќ“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Кисела Вода го лишиле од слобода Е.А.(43) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 16.09.2021 од казино на ул.„Христо Татарчев“ тој одзел пари.

Во разговор со полициски службеници тој го признал делото и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Највисокиот народ во светот почна да се намалува, а еве и зошто!

Следно

На скијање во Австрија само вакцинирани, прележани или со негативен тест

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian