Славчо Попоски прогнозира: Топло-ладно, еве стабилизација на времето кога точно ќе има!

1 min read

– Денес времето во Македонија ќе се задржи сончево и натпросечно топло со умерена локална облачност и со умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец. Особено во западните предели ќе има услови за локален краткотраен дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 34 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и од југозападен правец. Температурата ќе се искачи до околу 30 степени.

Според Попоски, под влијание на ЗНАЧИТЕЛНО ПОСТУДЕНА воздушна маса од север и од североисток, од утре температурите ќе…

Од четврток па натаму, се очекува…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Амбасадата на САД бара од Косово и Србија да се воздржат од еднострани дејствија

Следно

И Заев и Мицкоски велат дека нивната коалиција ќе биде апсолутен победник на локалните избори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian