Шилегов: За само 16 дена завршена е реконструкцијата на булевар „Крсте Мисирков“

1 min read

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, на својот фејсбук профил, соопшти дека е завршена реконструкцијата на булеварот Крсте Мисирков. 

-Со вчерашното ноќно бележење на новиот реконструиран коловоз на бул. Крсте Мисирков, овој булевар беше завршен за рекордно време од 16 дена, од потегот кај раскрсницата кај Мавровка до мостот Мајка Тереза, во близина на МАНУ. Ова е уште една потврда дека може да се работи брзо, ефикасно и квалитетно во интерес на граѓаните, порача Шилегов. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Магнезиум и дијабет тип 2

Следно

18-годишен студент е лицето кое го извршило нападот на Универзитетот во Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian