Селекторот Савевски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ Евро купот

1 min read

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните натпревари против репрезентацијата на Црна Гора во рамки на ЕХФ неделата за ЕХФ Евро купот 2022.

За време на ЕХФ неделата сениорките ќе одираат два натпревари против селекцијата на Црна Гора. Првиот натпревар сениорките ќе го одираат во Скопје на 07.10.2021 (четврток) во СЦ “Борис Трајковски” во 20:15 часот, а потоа на гости против Црна Гора на 10.10.2021 (недела).

На ЕХФ Евро купот ќе настапат ќе настапат репрезентациите на Македонија, Црна Гора, Словенија кои се организатори на Европскотко првенство кое ќе се одржи идната година како и селекцијата на Норвешка која актуелен европски шампион.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Д-р Даниловски: Тајната на успешна настава во живо во германските училишта лежи во честото тестирање

Следно

Бајден во говорот пред ГС на ОН ќе истакне дека не верува во нова Студена војна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian