Пукотници во средно училиште во Вирџинија, повредени две лица

1 min read

Две лица се повредени во пукотница во средно училиште во градот Њуорт во американската сојузна држава Вирџинија,соопшти полицијата.

Повредените се здобиле со полесни прострелни рани и се префрлени во болница се додава во соопштението на полицијата

Евакуацијата на учениците е во тек и тие се префрлаат на тениските терени, каде што се пречекуваат од своите родители, додаде полицијата.

Истрагата е во тек, а полицијата соопшти дека засега не се познати мотиви за пукотниците

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зошто Христијан Мицкоски премолчи и не кажа кој ќе биде победник во Скопје?

Следно

Царовска: Родителите да си побараат таблет од наставниците и да мотивираат да се користи дигиталниот учебник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian