Приведен скопјанец за нелегална сеча на небележани дрвја

1 min read

На 19.09.2021 од место викано „Воденици“ во с.Слепче, демирхисарско, полициски службеници од  Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода В.Ц.(31) од Скопје.

Тој бил затекнат на шумски пат како управувал возило без регистарски ознаки натоварено со нежигосано дабово огревно дрво.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Регион: Како и секој понеделник, евидентирани нереално мал број заразени лица

Следно

СЗО препорачува зголемување на акцизата за алкохол во Европа заради борба против ракот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian