Постудено време од утре до четврток и опаѓање на температурите за 10 степени

1 min read

Од утре до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре и задутре ќе има повремен локален дожд. Од четврток и утринските температури ќе бидат особено ниски, на некои повисоки места може да се спуштат и до 0 степени. Од петок ќе има пораст на дневните температури, информираат од УХМР.

Извор: МИА

Временска прогноза со Славчо: Денес ќе имаме четири годишни времиња

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вашингтон прави напори да ги подобри односите со Париз

Следно

Евгениј Поп Ацев и Јана Костадинова најдобри на велешкиот пливачки маратон

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian