Недоразбирање и закани во Чаир

1 min read

На 19.09.2021 во 23.00 часот во СВР Скопје, М.С.(44) од Скопје пријавил дека околу 18.50 часот во двор од куќа на подрачје на Чаир, по претходно недоразбирање, тој и И.С. биле физички нападнати од Ф.С. и Ф.С..

Според пријавеното, едниот од нив носел огнено оружје, но не го употребил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Дали принцот Вилијам знае да пишува?

Следно

Стано: Изборите во Москва ги замолкнаа критичарите и опозициските сили, ЕУ не верува во регуларноста на изборите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian