Куман е во добитна позиција, Барселона ќе му исплати милиони евра доколку го отпушти или не му го продолжи договорот

1 min read

Роналд Куман има договор со Барселона до крајот на оваа сезона и засега нема никакви информации или најави за евентуално продолжување на договорот, но во секој случај Холанѓанецот се наоѓа во добитна комбинација.

Шпанските медиуми пишуваат дека Куман добро ќе го наплати престојот во Барселона и доколку не му биде продолжен договор или добие отказ.

Според клаузулата во договорот, Роналд Куман ќе добие шест милиони евра доколку Барселона не му го продолжи договорот по сезоната 2021/22.

Доказ дека Куман сигурно ќе ја заврши сезоната на клупата на Барселона која има големи финансиски проблеми, ќе добие дури 14 милиони евра доколку добие отказ.

Оваа клаузула во договорот е вметната од страна на поранешниот претседател Хосеп Марија Бартомеу.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

И Заев и Мицкоски велат дека нивната коалиција ќе биде апсолутен победник на локалните избори

Следно

Вакцинација со трета доза за здравствените работници, згрижените во домови за стари лица и граѓаните над 60 години во Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian