Кукоч, Дивац и Дражен се легенди на НБА лигата

1 min read

Пред стартот на јубилејната 75. сезона на НБА, Лигата на официјалната интернет страница го претстави списокот на најдобри играчи, најголеми ѕвезди кои играле во НБА лигата.

На списокот се наоѓаат 110 кошаркари, а од регионот на тој список се наоѓаат Владе Дивац, Тони Кукоч и Дражен Петровиќ.

Листата на најголеми легенди ја предводат Мајкл Џордан, Коби Брајант, Вилт Чембрлен, Карим Абдул Џабар….

Целиот список на кошаркари кои НБА лигата на овој начин им оддаде признание може да го видите на следниот ЛИНК.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Царовска: Родителите да си побараат таблет од наставниците и да мотивираат да се користи дигиталниот учебник

Следно

РЕЦЕПТ | Марина ни направи Шехерезада торта: Започнете ја работната недела со совршен десерт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian