Гостиварец се сомничи за кражба на пари од црква

1 min read

На 19.09.2021 околу 11.10 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 42-годишниот Н.А. од гостиварско Врапчиште поради сомнение дека во периодот 18/19 септември извршил тешка кражба во црквата „Свети Петар“ во гостиварска Долна Бањица, при што одзел пари.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, додека Н.А. е задржан во полициска станица за расчистување и документирање на случајот и во текот на денешниот ден со соодветен поднесок ќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Зошто не можете да се ослободите од салото на стомакот? Постојат дури 12 причини!

Следно

Вашингтон прави напори да ги подобри односите со Париз

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian