18-годишен студент е лицето кое го извршило нападот на Универзитетот во Русија

1 min read

Вооружениот напаѓач од снимките кој упаднал во кампусот на Универзитетот Перм во истоимениот град во Русија, бил студент на Универзитетот, пренесува ТАС.

Според наводите на полицијата, напаѓачот од кампусот наводно е 18-годишниот Тимур Бекмансуров, кој се забарикадирал во една од училниците.

Студентите од кампусот прво го снимија напаѓачот со пушка како се приближува до зградата, а подоцна на социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа како преплашени студенти скокаат од прозорците.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пукотница на руски Универзитет, најмалку тројца загинати, четворица повредени

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шилегов: За само 16 дена завршена е реконструкцијата на булевар „Крсте Мисирков“

Следно

ВИДЕО | Гаши: Одговорност мора да се лоцира, а оставката на Филипче мора да се прифати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian