ВИДЕО: „Манијаци“ со спектакуларен огномет во Сараево го прославија 100. роденден на Железничар

1 min read

Навивачите на Железничар, популарните „манијаци“ приредија спектакл во Сараево по повод 100. роденден на омилениот тим.

Навивачите на тимот од Грбавица 100. роденден на „Жељо“ го одбележаа со синхронизиран огномет во неколку населби во Сараево.

Медиумите во БиХ немаат дилеми, ова е досега невиден огномет во Сараево, а како изгледаше перформансот на „манијаците“ може да погледнете на видео снимките.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Неделен хороскоп (20. до 26. септември): Недоразбирања за Водолиите, стрес за Овните, љубов за Девиците, среќа за Близнаците…

Следно

ФОТО | Убавата штипјанка Марија Данева со емотивна објава откако освои две награди на „Макфест“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian