Трагедија во Белград: Млад 16-годишен фудбалер почина среде натпревар

1 min read

Во денот кога во соседна Србија се игра најголемото фудбалско дерби помеѓу Партизан и Црвена звезда, спортската јавност е шокирана со тажен настан во кој животот го загуби млад 16-годишен фудбалер.

Несреќното момче починало околу 13.45 часот на Ада ЦИганлија за време на натпреварот помеѓу Бараево и 011.

На него му се слошило за време на натпреварот, а лекарската екипа само констатирала дека младиот фудбалер починал на теренот, пренесуваат медиумите од соседна Србија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница каде има 17 пациенти

Следно

Датон: Австралија ќе изнајми или ќе купи подморници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian