Славчо Попоски прогнозира: Од север доаѓа студенило, еве точно кога!

1 min read

Нашиот метео прогнозер Славчо Попоски најавува студен бран кој доаѓа од север. 

 

ПОСТУДЕН ВОЗДУХ ВЕЌЕ ПАТУВА КОН НАШАТА ДРЖАВА, А ЌЕ СТИГНЕ ВО ВТОРНИК!

-Во останатиот дел од викендот повторно ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи. До понеделник ќе продолжи да дува умерен, повремено на некои места ЗАСИЛЕН ветер од западен и од југозападен правец (над 60 км/час), нагласува Попоски.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 33 степени.

– -Потоа, во следните денови ќе имаме претежно стабилно, суво и сончево време со мала до умерена облачност…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нервоза во ПСЖ: „Лекип“ пишува лаги и невистини

Следно

Талибанците им наредија на жените вработени во институциите во Кабул да останат дома

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian