Попишани над еден милион граѓани

1 min read

Над еден милион граѓани се попишани денеска до 15 часот, информираат од Државниот завод за статистика.

– До 15 часот, денеска попишани се 1.000.034 лица. Попишувањето оди во најдобар ред и согласно планираниот интензитет, информираат од ДЗС.

Граѓаните кои имаат дилеми и нејаснотии во врска со процесот на попишување можат да се обратат во Бирото за Попис и на телефонските броеви кои се објавени на веб-страницата popis2021.stat.gov.mk.

Од ДЗС, посочуваат, дека успешноста на оваа статистичка операција зависи од сите нас и е за сите нас. 

иѕвор МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Датон: Австралија ќе изнајми или ќе купи подморници

Следно

Гурбиндо дефинитивно си заминува: Во Вардар не го пронајдов проектот кој ми го ветуваа во преговорите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian