Несреќен пораз од Романија на женската репрезентација до 19 години

1 min read

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во рамките на првиот контролен дуел одигран меѓу овие две селекции.

Нашата млада репрезентација предводена од селекторот Астрит Мерко може да жали за претрпениот пораз, со оглед на добрата игра на Македонија и неколкуте добри можности за постигнување гол. Единствениот погодок на средбата беше дело на Ботолеј во 75. минута од средбата.
Вториот контролен натпревар е закажан утре со почеток во 17:00 часот.

-Не заслуживме да изгубиме на овој натпревар, но тоа е фудбалот. Пропуштивме неколку изгледни шанси, а противникот имаше голема среќа при постигнувањето на голот. Одигравме добро, борбено, девојките покажаа голема желба за надигрување и натпреварувачки дух. Со ваква игра и со играта од последниот контролен тест против Бугарија, можеме да се надеваме на успешно претставување на претстојниот квалификациски турнир во Белорусија – смета селекторот Астрит Мерко.

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Маричиќ: Влегуваме во последната фаза од пописот, посебна благодарност до неуморните попишувачи

Следно

ФОТО | Лиам Галагер паднал од хеликоптер, лицето на пејачот крваво и со гребнатини

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian