ЦСКА Москва тргна со победа во ЛШ, пет гола на Сара Ристовска

1 min read

Македонската репрезентативка Сара Ристовска со победа ги започна настапите во овогодинешното издание на ракометната Лига на шампионите, откако нејзиниот тим ЦСКА Москва со 34:27 го совлада турскиот Кастамону.

Рускиот тим во првото коло не го одигра натпреварот против Мец, па денеска без поголеми проблеми дојде до првата победа.

Ристовска постигна пет гола за ЦСКА Москва и беше втор стрелец во рускиот тим зад Ана Грос која даде десет гола.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шпанија: Се активира вулканот на островот Ла Палма

Следно

Ципрас: Младите не сакаат гигабајти и џепарлак, сакаат визија и перспектива

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian