ВИДЕО | МАКФЕСТ 2021: Aлександра Jанева ги поздрави своите обожаватели со најпознатите рефрени од „Mакфест“

1 min read

Нашата пејачка Александра Јанева е еден од најсвежите и прогресивни вокали во нашата земја. Музиката станала нејзино прибежиште уште како дете.

Најголемиот пресврт во нејзината кариера се дефинитивно се случи во 2010 година кога поинтензивно почна да се пробива на музичката сцена.

А со нејзината прва победа на Макфест, стана признат солист, освојувајќи го срцето на македонската јавност.

Вчера, Јанева на својот инстаграм-профил сподели интересно видео во соработка со бендот „2Be“ со кое ги поздрави своите бројни обожаватели и пријатели.

„Фестивалски расположени со нашите омилени макфестовски рефрени“, напиша Александра во описот на видеото.

Со душа чекаме да те слушнеме вечер на „Макфест“ Александра, со среќа!…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Антиваксери маршираа низ Белград, се туркаа со полицијата и на крајот играа оро

Следно

ВИДЕО: Aвтомобил влета на тераса од ресторан во близина на Париз, повеќе луѓе се повредени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian