Стерлинг пред неверојатна позајмица, Сити не би имал ништо против

1 min read

Можно е екипата на Барселона во јануари да добие големо засилување, односно станува збор за англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг.

Каталонскиот „Спорт“ тврди дека раководството на клубот го посакува Стерлинг на позајмица, кој моментно настапува за составот на Манчестер сити.

Англичанецот сезонава кај менаџерот Пеп Гвардиола го загуби местото стартер, а наводно и во тимот го загуби влијанието кое го имаше.

Клубот од „Етихад“ не би имал ништо против 26-годишниот играч за врска во нападот да се раздели со „граѓаните“.

Барса се обидуваше да го ангажира и во текот на летниот преоден рок, но не беше реализиран договор. Стерлинг би се преселил на „Камп Ноу“ како позајмица, а би можела истата да биде и на подолг период.

Тој е член на Сити од 2015 година, дојде од Ливерпул и во 297 одиграни натпревари постигна досега 115 голови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Приведено лице фатено при кражба од црква, при што предизвикало и пожар

Следно

ФОТО | Прво појавување на трансродниот актер по операцијата: Елиот Пејџ во одело со зелена роза на палтото

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian