Драма во Кисела Вода: Физички се пресметале поради недоразбирање во сообраќајот

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(26) и М.Д.(63), двајцата од Скопје.

Од полицијата додаваат дека на лицата им се сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Во врска со случајот бил извршен разговор и со сопатничките во нивните возила, кои се обиделе да ги спречат во пресметката, се вели во соопштението. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Урсула Корберо го освои светот како разбојник: Која е Токио од „La Casa de Papel“ во приватниот живот?

Следно

МАКФЕСТ 2021: Калина Велковска – Кали со песната „4“ влезе во големото финале

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian