Ахмети му честита на Рама за новиот албански владин кабинет

1 min read

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети му честита на албанскиот премиер Еди Рама на новиот владин кабинет, откако тој денеска ја положи заклетвата, соопшти ДУИ.

„Претседателот Ахмети му честита на премиерот Рама. посакувајќи му добар мандат и многу успеси за Албанците и Албанија“, се вели во соопштението.

„Албанците ти дадоа доверба да ги водиш и да продолжите со работата за да ја направите Албанија европска да стане европска и јас немам ниеден сомнеж дека во тоа ќе успееш. Им честитам и на новоизбраните министри на Владата со најискрени желби за успех во нивниот мандат“, му пишал Ахмети на Рама.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МАКФЕСТ 2021: Калина Велковска – Кали со песната „4“ влезе во големото финале

Следно

ВИДЕО: Баерн не се шегува, го освои „Камп Ноу“, сега го декласираше Бохум

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian